Dry Car Care Sıkça Sorulan Sorular

Aracımı çizer mi?
Kesinlikle hayır. DRY CAR CARE Susuz Temizleme Solüsyonları, içerisinde bulunan bitkisel yağlarla kiri yüzeyden kaldırır, mikro fiber bezde (+) yüklü olup (-) yüklü kiri mıknatıs gibi çekerek çizmeden hem temizler hem de kılcal çiziklerinize içerisindeki cila ile bakım yapar.
Neden "Susuz Yıkama" deniyor?
Ürünümüz su bazlıdır fakat tatbik edilişinde su kullanılmadığı için, bütün dünyada bu tip işlem "susuz yıkama" olarak adlandırılmaktadır.
Balanced PH, yani PH Nötr ne demektir?
Ph tablosunda 7 nötr'dür (saf su). 7 ile 14 arası Alkalin (amonyaklı beyazlatıcı), 0 ile 7 arası asidik olup boyaya ve koruyucu tabakasına zararlı olabilir. Fakat DRY CAR CARE ürünlerinin Ph değeri nötr, yani 6,5-7,0 arasında ve tamamen zararsızdır.
Ürünümüzde herhangi bir kimyasal veya zehirli bir madde var mı ?
Tamamen bitkisel olup, içinde hiçbir kimyasal, anorganik, zehirli madde, teflon, polimer, karbon, akrilik yoktur. Alerjik değildir. İsterseniz bitkilerinizi bile sulayabilirsiniz...
Alkol içeriyor mu?
Kesinlikle hayır.
Yanıcı Parlayıcı madde ve petrol türevi bileşenler içerir mi?
Hayır.
Arabamın cilasını bozar mı?
Arabanın üzerindeki mevcut cilanızı bozmadığı gibi her uygulamada bakımını yapar.
Aracımın boyasının siyah, metalik veya opak olması fark eder mi?
Fark etmez. Bilhassa koyu ve siyah renkli araçlarda daha parlak gözükür ve rakipleriyle kıyaslanamayacak şekilde farkını gösterir. Diğer susuz ürünlerde araçta kalan iz DRY CAR CARE güneşin kavurucu sıcağında, simsiyah bir arabaya dahi uygulansa İZ BIRAKMAZ.
Aracımı size temizlettikten sonra cila yapabilir miyim?
Cilanın boyanıza tatbikini önleyecek hiçbir tabaka bırakmaz. Bilakis yüzeyi tertemiz yaparak, üstelik kendi içindeki cila hammaddesi sayesinde yapacağınız cilayı kolaylaştırır.
Güneş altında uygulama yapabilir miyim?
DRY CAR CARE markasının rakiplerine karşı en iddialı özelliklerinden biride güneş altında bile uygulanabilmesidir. Ürünümüz istediğiniz yerde, istediğiniz zaman, hiçbir yeri kirletmeden kullanabilirsiniz.
Sinek, böcek ölüleri, kuş pisliklerini de çıkartabiliyor musunuz?
Ön cam, kaputun önü, farlar ve yan aynalar aracınızın en fazla kirlenen kısımları olup, özellikle kuruduklarında temizlemesi zordur. Matta su ile temizlikte bile çok zor çıkan bu kirleri DRY CAR CARE 'in çizmeden ne kadar kolay çıkardığını göreceksiniz.
Peki, boyadaki yuvarlak lekeler nedir? Onları da temizleyebilir misiniz?
Bunlar genellikle kireçli sudan, asitli yağmurlardan meydana gelir. Sürekli DRY CAR CARE Susuz Araç Temizliği Hizmeti ile temizletilirse, böyle lekelerin oluşmasına mani olunur.
DRY CAR CARE Solüsyonları, insanlara, hayvanlara veya bitkilere zararlı mıdır?
Her türlü canlı ve bitkiye hiçbir zararı yoktur. Ama yine de içmeyin, gözünüze sıkmayın.
DRY CAR CARE ile aracımı temizlettiğimde çevreye ne gibi faydam olur?
En başta; alternatifi olmayan tek madde olan suyun tasarrufunu sağlarsınız. Otomatik yıkama makinelerinde ortalama 90 litre, hortumla yıkamada ise 150 litre su israf edilirken, DRY CAR CARE temizliğinde su kullanılmaz. Bu nedenle dünyanın pek çok ülkesinde hortumla araba yıkamak kendi evinizde dahi olsa yasaklanmış.