Susuz Araç Temizliği

Susuz Araç Temizliği Nedir?

Susuz Araç Temizliği konsepti, su ve benzeri klasik makine ve ekipmanları kullanmadan sadece bitki köklerinden elde edilmiş özel bitkisel solüsyonlar ve bu sistem için özel olarak üretilmiş olan microfiber bezler ile yapılan araç temizleme uygulamalarıdır. Bu sistem ile son yıllarda küresel ısınmanın etkisiyle doğada bulunan en önemli yer altı kaynaklarımızdan biri haline gelen suyun tüketimini sıfıra indirgeyerek çevreci doğa dostu araç temizliği uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Bu sistemde kullanılan ürünler biodegradable sertifikalı ve doğada %95 oranında çözünebilen özel maddelerden oluşmaktadır. Ürünler, içerisinde bulundurduğu özel kayganlaştırıcılar ve koruyucular sayesinde araç yüzeyine en ufak bir zarar vermeden yüzeylerde bulunan her türlü kirin, tozun, çamurun, kuş, böcek ve benzeri pisliklerin temizlenmesini sağlamakta ayrıca yine içeriğinde bulunan doğal carnabua wax'ı sayesinde uygulanan temizlik işlemi sırasında aracı pasta cila yapmışçasına parlatmaktadır. Susuz araç temizliği su ile gerçekleştirilen yıkama işlemi sırasında yüksek basınçlı uygulamalardan ve sürtünmelerden kaynaklanan kılcal çizikleri engellediği gibi aynı zamanda daha önceden oluşmuş olan bu tarz çiziklerin giderilmesini sağlamaktadır.

Boyayı koruyucu etkisi sayesinde de özellikle güneşin UV ışınlarının yaratmış olduğu olumsuzlukları engellemektedir. Aracın boyasının daha uzun süre parlak ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Aracın her bir farklı bölgesine uygulanan farklı özelliklerdeki solüsyonlar ile araçlara klasik oto yıkama uygulamalarından daha detaylı bir temizlik sağlanmaktadır. Aynı zamanda araç yüzeyinde oluşturduğu anti statik özelliği sayesinde aracın daha uzun süre temiz kalmasını ve toz tutmamasını sağlamaktadır. Üstelik bu uygulamalar sırasında 1 damla dahi su ve 1 kwh dahi elektrik kullanılmadığından susuz araç temizliği uygulamaları mobil olarak aracın park edildiği noktalarda sınırsız hareket kabiliyeti ile gerçekleştirilebilmektedir.
dry-car-care-3